Portekiz Portugal Foods Kümesini ve Üye İşletmelerini Ziyaret Ettik

Küme üyelerimiz,Portugal Foods Kümesi ve üye işletmelerinden Cantinho das Aromaticas ile Sensetest Lab firmalarını Portekiz’de ziyaret etti.2009 yılında oluşturulan Portugal Foods Kümesi, üyeleri arasında bilgi üretimi ve paylaşımının yanı sıra özellikle rekabetçilik ve yenilikçilik konularında üyelerine destek sağlıyor.130’dan fazla tarıma dayalı gıda ürünü üreten işletmenin üyesi olduğu Küme, özellikle Portekiz markalarının ve işletmeleri ile ürünlerinin uluslararası pazarlara açılımı konusunda çalışmalar yapıyor, destek sağlıyor.

Sensetest firması ise Küme’de bulunan üreticilere duyusal analizler , ürün geliştirme ve iyileştirme ile kalite arttırımı konusunda gelişmiş laboratuvarı ile yardımcı olarak rekabette öne geçmelerini sağlıyor.

Yapılan görüşmelerde başarılı kümelenme modelleri ve kümelenmenin avantajları ile inovasyon ve duyusal test konuları ön plana çıktı.Çeşitli konularda bilgi paylaşımları yapıldı.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan  

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile üretilmiştir.Bu yayının içeriğinden sadece Nihai Yararlanıcı sorumludur ve hiç bir şekilde Avrupa Birliği ve/ veya Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.