CNR FOOD İstanbul Fuarına Katılım Sağladık

Küme’ye üye işletmelerimizin de katılım sağladığı, Gıda, ambalaj ve ev dışı tüketim sektörlerini bir araya getirecek olan CNR Food İstanbul Fuarı , 5 Eylül’de başladı. 8 Eylül tarihinde sonlanacak olan fuara 65.000 ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.
CNR Food İstanbul, gıda, içecek, ev dışı tüketim ürünleri ve tedarikçileri, paketleme ve ambalaj sektörlerinin aynı çatı altında buluştuğu tek platform olma özelliği taşıyor. Fuarda ABD, Rusya, Brezilya, Meksika, Peru, Güney Kore ve Malezya’nın da aralarında bulunduğu 86 ülkeden 65 bin yerli ve yabancı alıcı, bin 600’den fazla marka ile bir araya gelecek.
CNR Food İstanbul, CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık tarafından İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği ve Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu iş birliğinde organize edilecek. Gıda sektöründe dünyanın en önemli firmalarının katılacağı CNR Food İstanbul, ihracatçı firmalar için büyük fırsatlar sunacak.
Çekya, Hindistan, Rusya, Özbekistan, Çin ve Malezya’nın ulusal pavyonlarının yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Türkmenistan, Arnavutluk, İspanya, Kenya, Tayvan, İngiltere, Pakistan, Kıbrıs ve Suudi Arabistan’ın da aralarında bulunduğu 60 ülkeden 200’e yakın yabancı firma, fuarda alım heyeti organizasyonuna katılarak ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecek.
Ayrıca, doğrudan halkın sağlığını etkileyen gıda sektörünün üretici ve tüketicisinin bilinçlenmesi, ürünlerin kalite ve denetimlerinin doğru bir şekilde yapılabilmesi için 5 Eylül’de panel düzenlenecek.
 Saat 14:00 ve 15:00’da iki oturum şeklinde gerçekleştirilecek olan panel, CNR Expo Yeşilköy’ün 2. Hall’ünde organize edilecek.
Gıda güvenliği ile ilgili en güncel bilgilerin ele alınacağı panel CNR Holding ve Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu tarafından hayata geçirilecek.
Panelde, Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü, Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Beykaya’nın “Gıda Denetimlerinde Resmi Kontrol Faaliyetleri” ve Gıda ve Beslenme Derneği Başkanı Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu tarafından verilecek olan “Besin Etiketlerinde Küresel Güncellemeler” konu başlıkları ele alınacak.

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteği ile üretilmiştir.Bu yayının içeriğinden sadece Nihai Yararlanıcı sorumludur ve hiç bir şekilde Avrupa Birliği ve/ veya Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.